2021-03-15 22:10:39
ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ 02/21
засідання спортивно-технічної комісії (СТК)
Федерації бейсболу та софтболу України (ФБСУ)
 
 
м. Київ                                                                                                                           15 березня 2021 року
вул. Авіаконструктора Антонова, 5  
Початок засідання – о 14.00 годині
У зв`язку з Карантином (коронавірус COVID-19) в Україні, засідання проводиться в режимі телефонної конференції.
В телефонному режимі: Голова СТК – Ленець І. А., Виконавчий директор Дзюбенко Є. В., Голова Колегії Суддів Болілий С. М., Відповідальний секретар Тодоренко В. П..
Ленець І. А. – При обговоренні приймають участь четверо членів СТК, в режимі телефонної конференції, тому всі рішення, які будуть прийняті на засіданні комітету, вважаються легітимними.                                                      
Слухали: пропозицію Голови СТК – Ленця І. А., який  запропонував обрати секретарем засідання Тодоренка В. П..
Голосували: «за» - одноголосно
Вирішили: обрати секретарем засідання Тодоренко В. П..
Слухали: Ленця Ігоря Анатолійовича, який запропонував наступний порядок денний:
  1. Про надання рекомендацій учасникам команд щодо дотримання санітарно-протиепідемічних заходів з метою зменшення ризику зараження та поширення коронавірусної інфекції COVID-19 при організації та проведенні чемпіонатів та Кубків України з бейсболу та софтболу, чемпіонатів України з бейсболу та софтболу серед вікових категорій, визначення умов особистої безпеки та відповідальності.
  2. Про призначення місця проведення фінальної частини чемпіонату України по софтболу серед кадеток (U15).
  3. Про перенос термінів проведення фінальної частини чемпіонату України з бейсболу U10 (Т-бол).
Голосували: «за» - одноголосно
Вирішили: прийняти порядок денний.

ПО ПЕРШОМУ ПИТАННЮ:
Вирішили:
1. СТК ФБСУ затверджує рекомендації учасникам команд щодо дотримання санітарно-протиепідемічних заходів з метою зменшення ризику зараження та поширення коронавірусної інфекції COVID-19 при організації та проведенні чемпіонату України з бейсболу та софтболу, а саме:
1) Гравці мають уникати спільного використання обладнання та інвентарю для змагань. Кожен гравець при можливості має використовувати власну биту, шолом, рукавички для відбивання, або ж спільне користування має здійснюватися із суворим дотриманням заходів санітарії та особистої гігієни.
2) Відбиваючий повинен прибрати свою биту, коли це можливо.
3) Для запобігання постійного плювання заборонити жування тютюну та лузання насіння.
4) Гравці (включаючи пітчерів) не повинні облизувати пальці.
5) Судді повинні носити маски та рукавички.
6) Якщо можливо, уникати термінових замін відбиваючих на «домі».
7) Уникати фізичного контакту (потискування рук, привітань руками, обіймів) тощо.
8) Підготовка м'яча (протирання, дезінфікування тощо) повинна виконуватися спеціально призначеною для цього особою із захисними гумовими рукавичками.
9) Використання різного набору м'ячів для команд господарів та гостей під час гри  у захисті.
10) Тренери завжди можуть підходити до суддів, зберігаючи відстань не менше 2 (двох) метрів.
11) Суддя в «домі» повинен дотримуватися фізичної дистанції між собою та кетчером, та уникати контакту.
12) Мінімальна відстань у 1(один) метр завжди повинна зберігатися в «дагаутах».
13) Бази повинні бути очищені перед кожною зміною команд в «інінгу».
14) В іграх не дозволяти залучання хлопчиків/дівчат (bat boys/girls) для прибирання біт.
2. З метою диверсифікації ризиків захворювання:
- Покласти на менеджера та/або головного тренера кожної з команд обов'язок  забезпечити  дотримання  членами команди (тренерами, гравцями, технічним персоналом тощо) прийнятих та введенних МОЗ України протоколів безпеки здоров'я, особистої гігієни, санітарії, протиепідемічних заходів, встановлених рішеннями органів влади та місцевого самоврядування, з обтяженням  персональною відповідальністю за їх порушення відповідно до чинного законодавства.
- Зобов'язати менеджера (тренера) кожної з команд організувати та здійснювати  персональний  скорінг стану здоров'я гравців та персоналу перед кожним змагальним туром, зокрема, шляхом опитування. 
- Встановити, що на кожного з організаторів  туру  покладається обов’язок за місцем проведення ігор  дотримуватися вказівок, обмежень та протиепідемічних рекомендацій, встановлених відповідними рішеннями органів влади та місцевого самоврядування, закладами з охорони здоров'я тощо.
- Рекомендувати командам запровадити власні протоколи безпеки організації та проведення тренувань, участі у змаганнях тощо на підставі загальноприйнятих та спеціальних рекомендацій.
3. Про рішення СТК ФБСУ проінформувати керівників команд-учасниць, також інформацію розмістити на сайті ФБСУ.

ПО ДРУГОМУ ПИТАННЮ:
Вирішили: Надати право ГО «К. Б. А.» проведення фінальної частини чемпіонату України з софтболу серед кадеток (U15) з 09-11.04.2021 року в м. Києві. Про рішення СТК ФБСУ проінформувати керівників команд-учасниць, також інформацію розмістити на сайті ФБСУ.

ПО ТРЕТЬОМУ ПИТАННЮ:
Вирішили: Перенести терміни проведення фінальної частини чемпіонату України з бейсболу U10 (Т-бол) з березня 2021 року на листопад 2021 року в м. Кропивницький. Про рішення СТК ФБСУ проінформувати керівників команд-учасниць, також інформацію розмістити на сайті ФБСУ.